Vlasy a pokožka

Jak se zbavit bradavic

Co se Vám vybaví, když se řekne bradavice? Myslím, že každý z nás ví, jak bradavice vypadá a umí si tento nehezký kožní výrůstek dobře představit. Asi i malé dítě by na tuto otázku dokázalo odpovědět, řeklo by, že bradavice mají staří lidé nebo čarodějnice na nose 😊. Faktem však je, že bradavice nejvíce postihují právě děti, a to ve věku 4 až 12 let, protože jejich imunitní systém ještě není zcela vyvinutý. Já osobně jsem se s bradavicí setkala právě až u svých dětí a jejich odstranění nám dalo celkem zabrat, je to běh na dlouhou trať, ale pokud budete důslední a trpěliví, dá se tento nepříjemný a nevzhledný problém celkem snadno řešit i v domácím prostředí.

Petra

Říká vám něco trichologie?

Přiznám se, že donedávna mi pojem "trichologie" vůbec nic neříkal a troufnu si říct, že jsem o něm snad nikde neslyšela ani nečetla. A kdyby má dcera nezačala řešit problém s padajícími vlasy, zřejmě u této nevědomosti zůstane. Když jsem na internetu hledala doplňky stravy a tipy na vlasovou kosmetiku pro podporu růstu vlasů, narazila jsem na nabídku trichologického vyšetření, na které jsem dceru nakonec objednala. A tak mě napadlo, se s vámi o tuto zajímavou zkušenost podělit.

Petra

Moluska

Také jste se vyděsili, když se u vašeho dítka začaly objevovat různě po těle, nedej Bože na obličeji hrůzostrašné puchýřky – moluska? Já se s nimi poprvé setkala až u své mladší dcery, někdy kolem prvního roku. Vůbec jsem netušila, o co se jedná, jestli to jsou bradavice nebo něco jiného a hned jsem letěla k doktorovi. Naštěstí je dcera měla „jen“ na krku, a ne po celém obličeji, jako jsem později viděla u jiných dětí, ale i tak jsem z toho byla dost vyplašená.

Petra

Vše o bradavicích

Ti z vás, kteří mají zkušenosti s bradavicemi, ať už vlastní nebo jako já u svých dětí, mi dají jistě za pravdu, že se jedná o nepříjemnou a často velmi zdlouhavou záležitost. Někdy je docela složité odlišit bradavice od jiných kožních výrůstků, každý takový problém má svou příčinu, různé projevy a také jinou léčbu, z tohoto důvodu nemusí být úplně jednoduché se těchto kožních výrůstků zbavit. K úspěšné léčbě je zapotřebí správně identifikovat problém. Pokud si nejste jistí, že se jedná o bradavici, měli byste navštívit dermatologa, který přesnou diagnózu stanoví a nasadí odpovídající léčbu.

Petra

Vypadávání vlasů po porodu

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy a něco na tom bude. Taky znáte ten povznášející pocit, když máte čerstvě upravené vlasy, ve kterých se cítíte fakt dobře? Ale upřímně, tento pocit už jsem dlouho nezažila, co si budeme nalhávat, na mateřské na nějakou extra úpravu moc času nezbývá, já jsem ráda, když si stihnu vlasy umýt a hodit do culíku 😊. Když se k tomu přidá ještě poporodní vypadávání vlasů, kdy své vlasy nacházíte naprosto všude, je to na slušnou "depku"...

Hanka