O nás matkách...

Kdo jsou matky?

Jsme obyčejné holky, holky, z nichž vyrostly ženy, ženy, co se staly matkami a matky, které stejně jako miliony dalších na celém světě prožívají každodenní radosti a starosti se svými dětmi. Umíme ronit slzy štěstí, stejně jako slzy zoufalství, když jsme bezradné. Jsme vděčné za každou radu a naopak, rády se podělíme o své vlastní zkušenosti. Jsme stejné jako VY...

Proč matky přišly na svět?

Matkymatkám je projekt, který se zrodil náhodou a neplánovaně. Jeho vzniku předcházela obyčejná touha, naše touha po mateřství a přání být dobrou matkou, snaha být připravena na všechny situace, které mohou nastat, umět si poradit v každém okamžiku.

Matkymatkám jsou naším společným dítětem, které se na svět klubalo dlouho, ale přirozeně. Postupně roste s tím, jak rostou a vyvíjí se naše děti a jak se vyvíjíme my jako matky. Je výsledkem toho, co každá z nás dennodenně řeší a toho, co nám život s dětmi přináší. Být dobrou matkou je pro většinu žen přirozené, krásné, ale zároveň velmi náročné, můžeme přečíst stovky chytrých knih a mateřských příruček, můžeme se snažit ze všech sil, ale na všechno se nepřipravíme nikdy, realita je jiná a dokonalá matka prostě neexistuje. Všechny potřebujeme tu a tam radu starších, zkušenějších, ať už řešíme cokoliv. 

Proto jsme se rozhodly založit tento web, kde bychom s Vámi rády sdílely své vlastní zkušenosti a zároveň získávaly zkušenosti nové. Řešíme zde vše, co se mateřství a rodiny týče, a to od samotného těhotenství, porodu či kojení, výbavičky pro děti, přes nejrůznější dětská onemocnění, až po tipy na cestování s dětmi nebo třeba vhodné vánoční dárky.

Poslání matek

Neklademe si žádné velké cíle, pevně věříme, že zde nejen maminky najdou zajímavé informace nebo rady, které jim pomohou, případně se zapojí do diskusí, kde se podělí o své názory či zkušenosti, jež mohou být nápomocné nebo inspirující pro ostatní. Náš zatím malý tým rády rozšíříme o další autorky, které by nám pomohly Matkymatkám udržovat a neustále obohacovat o nové poznatky.