Články

Tipy na vánoční dárky podle věku

Taky se vždycky děsíte blížících se Vánoc, protože si říkáte, co já těm dětem mám zase vymýšlet za dárky?? Nebo hledáte dárek pro dítko vaší kamarádky a nevíte si rady? Každé dítě je jiné a co ocení jeden, nemusí druhého vůbec zajímat, takže vám nebudu tvrdit, že tady najdete ty nejlepší tipy na vánoční dárky, ale pouze vám zde nabízím inspiraci podle dárků, které dostaly naše děti (nyní 2, 4, a 6 let) na Vánoce a které jsou dětmi využívány dodnes.

Míša

Kolik dárků dát dětem pod stromeček?

Vánoce se kvapem blíží a vy už určitě taky přemýšlíte, co letos pořídíte dětem pod stromeček. Taky každý rok dumáte, kolik a jaké dárky by měly děti dostat? Kolik peněz za ně utratíte? Každoročně v předvánočním čase na nás a hlavně na naše děti "útočí" výrobci hraček prostřednictvím televizních reklam. Není se pak čemu divit, že samy děti neví, co všechno by si přály. Spoustu článků s radami ohledně dárků najdete na internetu, proto jsem se i já rozhodla jeden přidat a v něm nabídnout informace a návod, podle kterého se řídíme u nás doma.

Míša

Jak se zbavit vší - mýty a fakta

Také bojujete proti vším stále dokola a propadáte zoufalství, když se vaše dítko vrátí ze školy a už ve dveřích hlásí „musíš mi zkontrolovat hlavu, ve škole se objevily vši“??? Tuto situaci dobře znám, vši a hnidy jsou má noční můra, dnes už mám děti sice odrostlé, ale jen při zmínce o vších se rosím a začínám se drbat ve vlasech. Ráda bych se s vámi podělila o své poznatky a zkušenosti z mnohdy marného boje proti vším. Co je tedy dobré vědět, když se vši a hnidy ve vlasech objeví?

Petra

Sedmá nemoc

Už jsme se tady zabývali pátou a šestou nemocí, a tak by nebylo na škodu rozebrat ještě tu poslední s označením „sedmá“. Proč mají vlastně některé nemoci v názvu číslo? V době, kdy ještě nebylo známo, co tyto nemoci způsobuje, se prostě číslovaly. Zatím co první čtyři nemoci již běžně nazýváme jejich dalším a známějším názvem, horší je to s těmi posledními třemi, které se stále označují číslovkou. O které se  vlastně jedná?

První dětská nemoc – Spalničky
Druhá dětská nemoc – Spála
Třetí dětská nemoc – Zarděnky
Čtvrtá dětská nemoc – Pseudospála (nepravá spála)
Pátá dětská nemoc – Infekční erytém
Šestá dětská nemoc – Třídenní horečka
Sedmá dětská nemoc – Ruka-Noha-Ústa
 

Petra

Jak se zbavit bradavic

Co se Vám vybaví, když se řekne bradavice? Myslím, že každý z nás ví, jak bradavice vypadá a umí si tento nehezký kožní výrůstek dobře představit. Asi i malé dítě by na tuto otázku dokázalo odpovědět, řeklo by, že bradavice mají staří lidé nebo čarodějnice na nose 😊. Faktem však je, že bradavice nejvíce postihují právě děti, a to ve věku 4 až 12 let, protože jejich imunitní systém ještě není zcela vyvinutý. Já osobně jsem se s bradavicí setkala právě až u svých dětí a jejich odstranění nám dalo celkem zabrat, je to běh na dlouhou trať, ale pokud budete důslední a trpěliví, dá se tento nepříjemný a nevzhledný problém celkem snadno řešit i v domácím prostředí.

Petra

Dezinfekce na rány pro děti

Taky jste doma neřešili, jakou máte dezinfekci, dokud se vaše první dítě nezranilo a nepotřebovalo ošetřit? My jsme doma měli vždycky tak akorát peroxid, maximálně betadine. Ale až když jsem peroxidem dezinfikovala první ránu nejstarší dceři, tak jsem zjistila, že tudy cesta nepovede. Natálka plakala, že to štípe, a skoro jsme to nezvládli vyčistit. Naštěstí jsem se díky znalosti mých příbuzných (většina pracuje v oboru zdravotnictví nebo farmacie) dostala k dezinfekcím, které nepálí ani neštípou, takže je děti snáší bez problémů a neutíkají pryč, a já jsem ráda, že jsou bezbarvé a nemusíme všechno složitě čistit.

Míša

Roup dětský

V tomto článku bych vás ráda seznámila s dalším parazitem, který může vaše děti potrápit. Na toto téma mě přivedla kamarádka, nedávno jsme seděly v kavárně a při probírání všeho možného se mi nenápadně, velmi potichu a stydlivě svěřila, že její čtyřletá dcerka má roupy. Překvapilo mě, že to brala s humorem a v klidu, já bych v její situaci byla pěkně na nervy... Naštěstí jsem se u vlastních dětí s tímto odporným cizopasníkem nesetkala, ale roupi potrápili mé neteře a vlastní zkušenost mám z dětství a jen si na to vzpomenu, začne mě svědit zadek 😊 a vybavím si příšernou chuť sirupu, který se tehdy na roupy předepisoval.

Petra