manažerka

736 612 862
petra@matkymatkam.cz

Petra

Jmenuji se Petra a jsem matkou dvou dcer. Na rozdíl od mých "matek kolegyň" už mám děti "vypiplané" 😊, starší dceři bylo 20 a mladší 17 let, takže si opět po letech začínám zvykat, že mám zase trochu více času a mohu se třeba věnovat i sama sobě a svým zálibám, mezi které patří hlavně sport.

MOTTO: "Co Tě nezabije, to Tě posílí".

Přiznám se, že když mi byla nabídnuta spolupráce na tomto webu, hodně jsem váhala a z počátku byla přesvědčena, že do toho nepůjdu. První, co mě napadlo, byla myšlenka, že jsem už na něco podobného stará, obě děti jsou téměř dospělé, krmení, přebalování atd. už máme dávno za sebou...Čím bych se tady tedy mohla zabývat? Ještě k tomu v dnešní době, kdy si všichni všechno "vygoogluji" na internetu? Navíc nepatřím k lidem, kteří zrovna rádi své názory a myšlenky veřejně prezentují, takže jsem si řekla, že tohle není nic pro mě. Pak ale přišel Covid a s ním spousta volného času, jsem od přírody hodně aktivní člověk, který se nerad nudí a potřebuje neustále něco dělat, a tak jsem se rozhodla, že to zkusím...

Co se vzdělání týče - po základní škole jsem navštěvovala SPŠ chemickou v Ostravě a snila o pěkném a klidném místě ideálně v laboratoři, kde mě bude práce bavit a naplňovat. Bohužel, v době, kdy jsem odmaturovala a vlastně i dlouhou dobu poté, byla o podobná místa nouze a já o práci v oboru ani nezakopla. Při dětech jsem se rozhodla, že si doplním vysokoškolské vzdělání, a tak jsem nastoupila na VŠB v Ostravě, kde jsem po pěti letech úspěšně odpromovala v oboru Ekonomika a management v průmyslových systémech.

Jak jsem se již zmínila, sport je mým největším koníčkem. Asi od třetí třídy až do prvního těhotenství jsem hrála závodně házenou, v posledních letech je to hlavně kolo, fitko a tenis. A právě tenis se stal součástí i mého profesního života. Se svými společníky provozujeme tenisový areál, a to se vším všudy - od údržby kurtů přes provoz baru až po organizování turnajů a vedení tenisového oddílu, který navštěvuje asi 120 dětí. Tato práce mě moc baví, i když v posledních dvou letech přináší spíše starosti než radosti, uzavření sportovišť kvůli Covidu, stále rostoucí ceny energií žádnému sportu zrovna neprospívají...

Tolik tedy ve stručnosti o mně. Pevně věřím, že svou účastí na tomto projektu budu alespoň malinko prospěšná, přeci jen jsem dvě děti porodila a snad i dobře vychovala. Před dvaceti lety byl internet v "plenkách" a když jsem byla bezradná, potřebovala s něčím ohledně dětí poradit, obracela jsem se na  "zkušenější" kamarádky nebo mamku, popřípadě hledala informace v knížkách pro maminky 😊. Doufám, že náš společný web bude přínosem, nejen my, ale i vy se stanete jeho součástí, najdete zde potřebné informace, rady a tipy nebo naopak přispějete těmi svými.

podpis Petra