farmaceutická asistentka na MD

Míša

Jmenuji se Michaela a mám to štěstí být matkou tří úžasných dětiček, které se s manželem snažíme vychovávat (zatím úspěšně). Od r. 2015, kdy se nám narodila nejstarší dcera Natálka, jsem střídavě na mateřské/rodičovské „dovolené“: v r. 2017 přišel na svět syn Honzíček a v r. 2019 nejmladší Amálka.

MOTTO: "Jaký si to uděláš, takový to máš".

Před dětmi jsem stihla vystudovat nějakou tu školu, a protože jsem ještě ani ve čtvrťáku na gymplu pořádně nevěděla, čím bych chtěla být, dopadlo to tak, že jsem šla nejprve do Brna na FF MU (obor Český jazyk a literatura), ke které jsem si dálkově přibrala Ekonomiku a management (na ESF MU), protože co bych dělala jen s češtinou že…😊. No, a jelikož je větší část mé nejbližší rodiny zaměřena na zdravotnické obory, nakonec jsem se rozhodla vystudovat ještě VOŠZ v Ostravě – obor Farmaceutický asistent. Poslední školu jsem studovala během zaměstnání a dokončila ji, když byly Natálce už 4 měsíce, takže pak jsem si konečně začala užívat „klidnou“ mateřskou 😊. K práci jsem se chtěla pomalu vrátit ještě během rodičovské s Honzíčkem, kdy se mi naskytlo místo v lékárně, ale než jsem se tam stihla pořádně rozkoukat, zjistila jsem, že čekáme Amálku.

Když si najdu chvilku pro sebe, tak se ráda podívám na dobrý film či seriál (dramatický, dobrodružný, komedii nebo podle skutečnosti – záleží na aktuální náladě). Během zimy se občas dostanu i k přečtení nějaké knihy, ale od jara do podzimu pak trávíme většinu času na zahradě, kde se vždy nějaká práce, resp. zábava najde 😊. Baví mě kreativní činnost, takže se snažím s dětmi často něco vyrábět a v neposlední řadě jezdíme všichni rádi na výlety po okolí.

Když jsem byla oslovena, abych se podílela na tomto webu, neváhala jsem ani chvilku, protože za prvé mě psaní vždycky bavilo, za druhé se tak s vámi můžu podělit o své zkušenosti, a naopak získat od vás další tipy a rady (nejen co se týče dětí) a za třetí – co si budeme namlouvat – po tak dlouhé době s dětmi doma prostě už člověk potřebuje i svou vlastní kreativní činnost, aby se mozek namáhal i trochu jinak 😊.

podpis Míša